Вакуумний баночний масаж вдома собі і близьким
Вакуумні масажні банки можна подарувати близькій подрузі або собі, коханій – якщо потрібно підкоригувати фігуру, а на професійного масажиста немає часу.
Масажні банки можна використовувати в різних цілях
- для антицелюлітного масажу
- для загального масажу
- як лікувальну процедуру при простудних захворюваннях
- замість скляних банок при хворобах органів дихання
Банки підбирають за розміром руки і за місцем масажу. Краще всього мати і велику і малу масажні банки і вибирати для різних місць масажу або одну, або іншу. При виборі банки перевірте, щоб край її був рівним і не пошкодив шкіру. Перед початком масажу нагрійте банки під гарячою водою (до 40 градусів). Так вони краще «присмокчуться» . Для дезінфекції застосовують перекис водню, миття з м'якими миючими засобами. Полімерні вакуумні масажні банки не кип'ятять!
При проведенні антицелюлітного масажу вакуумними банками відбувається розрив жирових клітин, поліпшується циркуляція крові і лімфи, посилюється обмін речовин. Все це підвищує пружність шкіри, зменшує ефект «апельсинової кірки». При целюліті проводять баночний масаж м'язів стегна і сідниць. Переміщення банки круг, зигзагоподібне, прямолінійне (всі види рухів по 5-6 разів). Для посилення ефекту, змастити масажовану поверхню антицелюлітним кремом, масажним маслом. При проведенні масажу в душі – можна використовувати гель для душу. Курс масажу ― 1 місяць.
При проведенні загального масажу масажними банками усуваються явища застою, поліпшується обмін речовин не тільки в масажованих ділянці тіла, але і в глублежащих тканинах. Шкіра стає пружною, підвищується її опірність до температурних і механічних факторів, покращується скорочувальна функція м'язів, підвищується їх тонус, еластичність. Вакуумний баночний масаж, проведений на м'язах і сухожиллях, викликає значне їх розслаблення і зменшення больових відчуттів
Місце для масажу змащують розігрітим масажним маслом або кремом. При цьому необхідно враховувати чутливість шкіри пацієнта. Рухи можуть бути прямолінійними, круговими, зигзагоподібними. Час масажу 3-10 хв. Після процедури пацієнту необхідний відпочинок в приміщенні з температурою не нижче 18 °С, близько 30 хв
1. При остеохондрозі хребта роблять плавні прямолінійні рухи банкоювід попереку до шийного хребця. Особливу увагу приділяють масажу паравертебральних зон на відстані 2-3 см від остистих відростків хребта. Вгору рухають масажну банку з зусиллям так, щоб перед банкою "йшла" складка шкіри, руху вниз ― без зусилля.
2. При шийному остеохондрозі роблять кругові рухи масажної вакуумної банкоюнавколо сьомого хребця (при нахилі голови ― це найбільш виступаючий хребець). Напрямок руху ― за годинниковою стрілкою, не торкаючись сьомого хребця. Після цього роблять масаж трапецієподібної м'язи від голови до плечей.
3. При простудних захворюваннях, бронхітах, пневмонії ― масажують від нижніх кутів лопаток до плечей (на спині), бічні поверхні грудної клітини, а також від мечоподібного відростка грудини до лівого і правого плеча. Під дією баночного масажу відходить мокрота, покращується дихання, знижується температура тіла. Після закінчення процедури хворого треба укутати ковдрою, дати склянку чаю з лимоном або малиною.
4. Полімерні вакуумні банки можна поставити при хвороби органів дихання замість скляних банок. При использовании стеклянных банок вакуум создается с помощью открытого огня – а это небезопасно. Полимерные банки ставят по тому же принципу, что и банки стеклянные – но эта процедура становится удобной, быстрой и безопасной. Для такой процедуры требуется не менее 8-10 полимерных банок. Банки ставят на спину вдоль позвоночника и над областью легких, исключая область сердца. Продолжительность процедуры – 15-20 минут. Кожу нужно смазать вазелиновым маслом. Процедура не проводится, если температура тела больного более 37, 5 градусов. После процедуры больной должен отдохнуть.
Вакуумні масажні банки часто використовують професійні масажисти. Критерієм якісного вакуумного масажу є поява стійкого почервоніння шкіри.
Протипоказанням для вакуумного масажу є
- гострі запальні захворювання внутрішніх органів,
- дефекти шкіри в області впливу,
- жовчо - та сечокам'яна хвороба,
- рецидивуючий тромбофлебіт.
Поява на шкірі дрібних множинних синячков ― це не ускладнення, а нормальна реакція шкіри на вакуумний масаж, вони пройдуть самі за короткий час.
- Як правильно підібрати ортопедичні устілкиРізні види ортопедичних устілок стають все більш популярними. Підбір устілок у повсякденне взуття, а також при великих навантаженнях, плоскостопості, при захворюваннях стопи та хребта - головна тема нашої статті.Повна версія статті
- Чим відрізняється бандаж від ортеза?Чим відрізняється бандаж від ортеза, фіксатор від наколенника, пояс від корсета? Читайте про це в нашій статтіПовна версія статті