Кошик
1335 відгуків
Мы решили убрать Z из логотипа и сейчас работаем над этим!Подробнее
ЗETTA. Медтехника. Товары для здоровья. Прокат медтехники ФОП Марголіна Наталія
+380 (99) 411-67-34
+380 (96) 364-13-41
+380 (50) 649-32-35

Про вологість повітря в квартирі. Трохи теорії.

Про вологість повітря в квартирі. Трохи теорії.

На сьогодні в інтернеті багато інформації по вологості повітря, а також за вибором гігрометрів, очисників повітря і зволожувачів, на форумах користувачі викладають свої питання та враження. Проте статті, яка відповіла на всі запитання моїх покупців, я не знайшла. Я постаралася зібрати воєдино ту інформацію, яку доводиться обробляти моїм клієнтам, які замислюються про якісний повітрі у своїх квартирах, а також відповіді на питання, які нам задають найчастіше

Про вологість повітря в квартирі. Трохи теорії.

  • Доросла людина складається на 70% з води, а маленька дитина на 90%.
  • Останнім часом лікарі почали говорити про те, що ми повинні пити не менше 2 літрів в день, щоб підтримувати всі процеси в організмі.
  • При тривалому проживанні в сухому кліматі шкіра людини швидше старіє.
  • Людина видихає повітря, що має 100% вологість і температуру тіла. Якщо при цьому він вдихає пересушене повітря, то зволоження цього повітря йде за рахунок рідини організму. Це може призвести до висушування слизових ( вранці прокидаєтеся – губи сухі, у роті пересохло, хочеться прополоскати рот, протягом дня частково закладений ніс, домашні дрібно подкашливают, вночі сопуть носом, посилюється хропіння у чоловіка – все це ознаки низької вологості повітря в квартирі).

Норма комфортної вологості для організму дорослої людини – 40-60%, для дитини – 50-70%. Іноді покупці запитують, звідки беруться ці цифри і не вигадують їх продавці кліматичної техніки, створюючи проблему там, де її немає. Розміщую посилання на книгу доктора Комаровського "Здоров'я дитини і здоровий глузд його родичів",http://www.komarovskiy.net/content/view/3260/129/

Нормування вологості в наших квартирах передбачено будівельними нормами

За Гост 30494-96 (державні будівельні нормативи) норма вологості в приміщеннях

- взимку – 30-45%

- влітку – 30-60%

Багато фахівців вважають, що нижня межа вологості в будівельних нормах відверто заниженою. Як приклад, наведу опис вітру – суховія з класифікації синоптиків «Показниками суховія є: низька відносна вологість повітря (менше 30%), висока температура повітря (вище +25°С), значна швидкість вітру (5 м/сек і більше)» тобто,вологість менше 30% розцінюється синоптиками як один з ознак суховія.

У зимовий час повітря в приміщеннях висушує додаткове опалення радіаторами. Звичайно, ніякі державні служби не контролюють вологість у наших квартирах, тому ми часто не знаємо, до яких цифр падає вологість повітря в зимовий опалювальний сезон. Багато читачів форумів говорять про значеннях нижче 30% і навіть 25%, що є порушенням навіть за державним нормам.

У літню пору повітря висушується кондиціонуванням. Якщо працює кондиціонер, то вологість повітря може впасти до тих же прикордонних 30%.

Якщо ж в приміщенні немає кондиціонерів, то в літній і осінній час (при регулярному провітрюванні і при температурі на вулиці до 30 градусів) вологість влітку і восени нормальна і становить 55-60%

Крім того, відвідувачі форумів відзначають, що в приватних будинках вологість повітря частіше залишається нормальною, ніж в квартирах багатоповерхівок.

Однак і підвищення вологості не більше 60% не дуже корисно. Частина читачів форумів, використовують зволожувачі повітря, відзначають, що при вологості 65% і вище стає важче дихати (повітря, як у лазні)

Домашні рослини теж погано реагують на низьку вологість повітря. На багатьох сайтах з домашнього квітникарства є прямі вказівки, що виростити красиві рослини при вологості повітря менше 30% неможливо. вони будуть хворіти. При низькій вологості часто скручуються і засихають кінчики листя рослин, не повністю розвиваються або обпадають бутони, швидше розвивається павутинний кліщик. Спеціалісти наводять цифри оптимальної вологості для рослин в межах 40-60%. Ті читачі форумів, які займаються розведенням рідкісних і дорогих рослин, навіть купують для їх вирощування окремі зволожувачі. У кого немає такої можливості – кожен день обприскують з пульверизаторів.

І все ж довіряй загальними цифрами і даними фахівців, але перевіряй, яка ситуація в своїй квартирі. Перевірити можна спеціальними приладами – гігрометрами.

Гігрометри (вимірювачі вологості повітря) бувають 3х видів

Купити гігрометр у Дніпропетровську в центрі міста в нашому магазині

Гігрометр-психрометр  ВІТ-1 і ВІТ-2 ( такі висять у медичних установах та аптеках) – він скляний, з двома шкалами і таблицею розрахунку вологості збоку. Щоб гігрометр-психрометр показав вологість, потрібно намочити ватку, покладену в спеціальну нішу. Він зазвичай має всі документи СЕС і повірку, що важливо для дитячих, медичних установ і підприємств громадського харчування. Для дому використовувати можна, але не зручно, не безпечно з-за того, що він скляний і крихкий, та й дизайн не домашній. Рівень ціни від 125 до 140 грн.

гігрометр психрометр

Гігрометр механічний ― представлені в Україні не дуже широко, у нас в магазині кілька моделей. Принцип роботи такого гігрометра полягає в різному розширення різних металів при різній температурі і вологості. У ньому довга згорнута спіраллю смуга закріплюється в центрі, а її зовнішній кінець рухається вздовж шкали з градусами і показує температуру. Найчастіше йде разом з термометром. Це самий економний варіант гігрометрів. Ціна становить 50-75 грн. Точність таких гігрометрів трохи нижче і може коливатися + 5-7%. Такая точность вполне подходит для домашнего использования, но не достаточна для производственных целей.

термогигрометр оконный

Гигрометры цифровые – самые подходящие для домашнего измерения влажности воздуха. Совмещены с термометрами. Если приобрести прибор нормального производителя – показывает достаточно точно + 1-2%. Уровень цены около 250-400 грн.

Приобретите гигрометр (или возьмите на прокат у знакомых) и проверьте влажность воздуха в своей квартире. Сделайте замеры в разное время суток, на разных уровнях высоты, в разных комнатах.

Попробуйте повесить мокрое полотенце на радиатор и замерить влажность через 2-3 часа, когда вода испарится. Попробуйте опрыскать помещение из пульверизатора и опять же замерьте через 2-3 часа влажность. Попробуйте поставить под радиатор тазик с водой. А рядом с ним вентилятор.

Если дома есть ребенок, который может понять, что Вы делаете – такой опыт проведения экспериментов будет для него отличной школой. Да и сами Вы после таких экспериментов с удовольствием и знанием дела сможете говорить на тему влажности воздуха со своими друзьями

Якщо ж всі ці дії показують Вам, що вологість повітря в квартирі низька – треба задуматися про покупку зволожувача повітря.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner