1649 відгуків
Ми переїхали!Нова адреса-Дніпро,вул.Святослава Хороброго,16Подробнее

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 24.06).

+380 (99) 411-67-34
+380 (96) 364-13-41
+380 (50) 649-32-35
ЗETTA. Медтехника. Товары для здоровья. Прокат медтехники ФОП Марголіна Наталія

Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів ДСПІН 2.2.2.022-99 - Санпін 2.2.2.022-99 №22 від 25.03. 1999р.

Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів ДСПІН 2.2.2.022-99 - Санпін 2.2.2.022-99 №22 від 25.03. 1999р.

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

№ 22 від 25.03.99
 

Затверджено

постановою першого заступника

Головного державного

санітарного лікаря України

від 25 березня 1999 р. № 22

Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів ДСПІН 2.2.2.022-99

Передмова

1. Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів розробили:

Сердюк Андрій Михайлович - Український науковий гігієнічний центр МОЗ України, директор (м. Київ, вул.Попудренка, 50);

Акіменко Володимир Якович - Науково-дослідний інститут загальної та комунальної гігієни ім.Про.М.Марзеєва УНГЦ МОЗ України, лабораторія гігієни шуму та житлово-громадського будівництва;

Волощенко Олег Гнатовичу - Науково-дослідний інститут загальної та комунальної гігієни ім.Про.М.Марзеєва УНГЦ МОЗ України, лабораторія гігієни нових хімічних матеріалів та факторів житлового середовища;

Карпенко Тетяна Федорівна, Скрипник Анатолій Петрович - Головне санітарно-епідеміологічне управління МОЗ України;

Янко Наталія Михайлівна, Яригін Андрій Веніамінович, Андрійчук Лариса Олексіївна, Семашко Петро Віталійович - Науково-дослідний інститут загальної та комунальної гігієни ім.Про.М.Марзеєва УНГЦ МОЗ України.

В розробці також брали участь:

Красножон Олексій Леонідович, Зінківська Валентина Єгорівна, Ходаківська Віра Олексіївна, Діденко Ніна Петрівна, Гончаров Едуард Анатолієвич - медичне територіальне об'єднання "Санепідслужба" Ватутінського району м Києва;

Антонюк Олексій Степанович, Мухопад Дмитро В'ячеславович - Всеукраїнська громадська організація "Спілка перукарів України".

Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів підготовлені з урахуванням новітніх наукових досліджень та розробок.

Рецензенти:

зав. відділом Українського центру держсанепіднагляду Валявська Галина Іванівна;

заступник генерального директора Київського міського медичного територіального об'єднання "Санепідслужба" (КМТМО) "Санепідслужба" - Пастушенко Сергій Григорович;

зав. відділом гігієнічних проблем екології КМТМО "Санепідслужба" - Тимошенко Сергій Миколайович, головний державний санітарний лікар Дніпровського району м Києва Ходаківський Володимир Миколайович.

ДСанПІН рекомен-дованих Координаційною комісією Головного санепідуправління МОЗ України по розробці нормативних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

2. Введено в дію вперше.

3. Державні санітарні правила та норми - обов'язковий для виконання нормативний документ, який визначає гігієнічні та санітарно-протиепідеміологічні критерії проектування, реконструкції та експлуатації перукарень різних типів (підстава: ст. ст. 7, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення").

Порушення Державних санітарних правил і норм призводити до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

1. Загальні положення

1.1. Державні санітарні правила та норми (далі - Правила) призначені для адміністрацій перукарень різних типів, працівників перукарень, співробітників проектно-конструкторських організацій, відділів охорони праці і техніки безпеки, профспілкових працівників, а також спеціалістів санепідстанцій та лікувально-профілактичних установ.

1.2. Правил необхідно дотримуватися при проектуванні і будівництві нових перукарень, експлуатації та реконструкції існуючих.

1.3. Введення в експлуатацію щойно збудованих або реконструйованих перукарень здійснюється у встановленому порядку державною комісією.

1.4. Відповідальність за дотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму покладається на керівників перукарень згідно з чинним законодавством України.

1.5. Контроль за виконанням Правил здійснюється органами і установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

1.6. Усі види перукарського обслуговування дозволяється проводити тільки в спеціально обладнаних приміщеннях - перукарнях.

1.7. Щойно збудовані та існуючі перукарні після проведення в них ремонту чи робіт по реконструкції приміщень можуть бути введені в експлуатацію лише за наявності дозволу установ державної територіальної санепідслужби.

2. Вимоги до розташування та обладнання приміщень перукарень

2.1. Перукарні розташовуються в окремих будівлях або в будинках общественных і торговельних центрів, побутових послуг, вокзалах, лазнях; перших та цокольних поверхах житлових будинків із обладнанням входу, окремого від входів до квартир, за умови забезпечення нормативних рівнів фізичних, хімічних і біологічних факторів в приміщеннях суміжних квартир.

2.2. У вестибюлі чи холі перукарень допускається влаштування буфету або бару для обслуговування клієнтів по узгодженню з територіальною установою державної санепідслужби.

2.3. У вестибюлі або залі очікування допускається влаштування місць для продажу парфумів, косметичних, а також супутніх (фени, гребінці, ножиці і т. п.) товарів по узгодженню з територіальною установою державної санепідслужби.

2.4. Склад та площу основних, робочих та допоміжних приміщень перукарень рекомендується визначати за додатком 1 Правил. Перукарні на одне-два робочих місця допускається влаштовувати в одному приміщенні площею не менше 15 м2 з виділенням підсобного відсіку легкою перегородкою висотою не менше 1,8 м та наявністю мінімального набору допоміжних приміщень.

2.5. Висота приміщень перукарень, що проектуються, повинна бути не менше 3,3 м. Висота приміщень вбудованих перукарень повинна бути не нижче міжповерхової висоти цих будинків.

2.6. Перукарні повинні мати мінімальний набір допоміжних приміщень: санвузол, кімната відпочинку та прийняття їжі, комора та інші підсобні приміщення.

2.7. В перукарнях допускається наявність жіночих, чоловічих та змішаних залів для обслуговування, а також кабінетів косметолога.

2.8. Кімната для відпочинку і прийняття їжі повинна бути обладнана умивальник, холодильником, необхідними меблями і т. ін.

2.9. Перукарні обладнуються меблями, що мають вологостійке покриття та дозволяють вологе прибирання й дезінфекцію поверхонь.

2.10. Підсобні приміщення перукарні обладнуються:

а) раковиною для миття інструментарію з підводкою холодної та гарячої води;

б) шафами для зберігання інструментарію;

в) баком для збору сухого сміття, ємностями для збирання відстриженого волосся (мішок з крафт-паперу, поліетиленовий пакет та ін.);

г) шафами для особистого й робочого одягу;

д) стелажами і т. п.;

е) інвентарем для прибирання.

3. Вимоги до внутрішнього оздоблення приміщень

3.1. Матеріали для внутрішнього оздоблення приміщень повинні бути лише з числа дозволених МОЗ України для застосування у будівництві общественных будинків.

3.2. Стіни та стелі всіх приміщень повинні мати рівну гладку поверхню, бути доступними для санітарної обробки і дезінфекції. Допускається влаштування підвісних стель.

3.3. Для фарбування чи іншої обробки поверхонь стін в перукарнях рекомендується використовувати світлі тони з коефіцієнтом відбиття не менше 40%. Рекомендується використовувати нейтральні тони, що не заважають розрізненню відтінків кольорів при фарбуванні волосся та інших видах обслуговування.

3.4. Стіни підсобних приміщень рекомендується покривати вологостійкими матеріалами.

3.5. Підлоги у залах очікування, робочих залах, підсобних приміщеннях повинні бути гладкими, рівними, що дозволяє проведення вологого прибирання і дезінфекції.

3.6. Підлога в душових, туалетах, коморах для білизни повинна бути з вологостійких покриттів.

3.7. Дверна та віконна фурнітура повинна бути гладенькою, що легко очищується.

3.8. Відновлення покриття стін і стелі приміщень перукарні здійснюється відповідно зношенню матеріалів у відповідності з інструкціями щодо їх застосування та з урахуванням гарантійного строку їх експлуатації.

4. Вимоги до організації, влаштування та обладнання робочих місць

4.1. Робочі зали обладнуються робочими місцями, що складаються з стінного дзеркала з полицею, тумбочки (візка) для інструментарію, перукарського крісла з регульованою висотою і підставкою для ніг.

4.2. В перукарні дозволяється використання пересувних сушарок для волосся. Рекомендується встановлювати їх з розрахунку: одна сушарка не більш ніж на три крісла в жіночому залі та одна сушарка на п'ять крісел в чоловічому залі.

4.3. Для дітей повинні бути передбачені спеціальні крісла або накладні сидіння, що можна встановлювати на крісла.

4.4. При розташуванні робочих місць паралельними рядами відстань між ними приймається не менше трьох метрів.

4.5. Відстань між кріслами (по осі) не менше 1,8 м, від крайнього крісла до стіни не менше 0,7 м.

4.6. Робоче місце для манікюру обладнується спеціальним манікюрним столом висотою від підлоги не менше 0,7 м. Поверхня столу повинна бути зроблена з вологостійкого матеріалу, що витримує багаторазову дезінфекцію.

4.7. Поблизу від стола для манікюра обладнується раковина для миття рук і інструментарію.

4.8. Косметологічний кабінет обладнується косметологічним кріслом, столиком (візком) для інструментарію, стільцем, що обертається, тумбою для косметологічних препаратів, умивальною раковиною, настінним дзеркалом, фізіотерапевтичним обладнанням, стелажами для чистої білизни, приладами для проведення дезінфекції та стерилізації. Все обладнання косметологічних кабінетів повинно мати позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.

5. Санітарно-технічне устаткування

5.1. Перукарні обладнуються всіма видами інженерного устаткування: водопроводом, каналізацією, опаленням, вентиляцією, електропостачанням.

5.2. В перукарні повинно бути передбачене заземлення устаткування у відповідності з "Правилами улаштування електроустановок".

5.3. Санвузли в перукарні обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода.

5.4. Вода, що подається в перукарню для технологічних цілей, повинна відповідати ГОСТ 2874-82 "Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю".

5.5. Вентиляційні системи перукарень, вбудованих у житлові будинки, влаштовуються окремо від вентиляції цих будинків. Попадання газоподібних речовин, що утворюються при забарвленні, завивці та інших видах перукарського обслуговування, в житлові приміщення не допускається. Повітропроводи не повинні проходити крізь приміщення житлових квартир, що розташовані на наступних поверхах житлового будинку.

5.6. В перукарнях, що стояти окремо, при кількості робочих місць до 3-х, допускається природна вентиляція через кватирки і фрамуги.

5.7. В перукарнях рекомендується проводити кондиціювання повітря.

5.8. За відсутністю централізованого гарячого водопостачання обов'язковим є установлення електричних проточних обігрівачів або інших нагрівально-опалювальних систем. Забороняється нагрівання води у відкритих місткостях.

5.9. Кратності обміну повітря для всіх робочих залів слід приймати з розрахунком на асиміляцію тепла і виділення вологи від відвідувачів та обслуговуючого персоналу, сонячної радіації, електроприладів та освітлення, а також відведення вологи і газоподібних речовин, що утворюються при забарвленні, завивці та інших видах перукарського обслуговування.

5.10. Концентрація шкідливих речовин в повітрі основних і допоміжних приміщень перукарні не повинна перевищувати гранично допустимої концентрації забруднення для робочої зони.

5.11. Показники температури, вологості та швидкості руху повітря в приміщеннях перукарні слід визначати за додатком 2.

6. Вимоги до природного та штучного освітлення приміщень перукарні

6.1. В усіх приміщеннях перукарень рекомендується з максимальній ефективністю використовувати природне освітлення. Мінімальний коефіцієнт природної освітленості (КЕО) в педикюрних та манікюрних кабінетах повинен бути не менше 1,5%, а в інших виробничих приміщеннях не нижче 1%.

6.2. Виробничі приміщення перукарень, розташованих в 3 та 4 кліматичних районах, не рекомендується орієнтувати на південний схід і захід. Вікна, що орієнтовані на сонячну сторону, повинні мати сонцезахисні пристосування (козирки, жалюзі, штори та ін.). Світлові відчини забороняється захаращувати матеріалами, обладнанням та іншими предметами.

6.3. При виконанні окремих видів робіт, які вимагають високого розрізнення кольорів (забарвлення волосся, використання декоративної косметики і т. ін.), рекомендується використовувати люмінесцентні освітлювачі. Освітленість на робочих місцях при виконанні цих робіт повинна бути не менше 1000 лк. Для запобігання засліпленню та зоровому дискомфорту слід застосовувати світильники закритого типу з суцільними розсіювачами. Освітленість робочих місць та приміщень рекомендується визначати за додатком 3.

6.4. На робочих місцях в манікюрних і педикюрних кабінетах слід передбачити комбіноване освітлення. Як місцеве джерело світла слід використовувати лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, що не викликають вираженого засліплюючого ефекту. Застосовуються освітлювачі місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дозволяють змінити напрямок світлового потоку, та з арматурою, що забезпечує захисний кут не менше 30 град.C.

7. Санітарно-протиепідемічний режим. Вимоги до проведення перукарських робіт та правила особистої гігієни персоналу перукарень

7.1. Перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милому, нігті повинні бути чистими.

7.2. Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше 2-х.

7.3. Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України. Стерилізація проводитися згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.

7.4. Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, виключно відповідно до методичних вказівок по їхньому застосуванню. Процентне співвідношення і час експозиції встановлюються у відповідності з інструкцією щодо застосування даного препарату. Допускається застосування засобів, призначених для одночасної дезінфекції і стерилізації при наявності позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.

7.5. Всі приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфектантів. Протягом робочого дня проводитися дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць і т. ін.). Раз на місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.

7.6. Зістрижене волосся збирається совками та складається в паперові (або з полімерних матеріалів) пакети місткістю не менше 5 літрів. Після закінчення зміни необхідно їх герметично закрити. Утилізація проводитися згідно існуючої схеми санітарної очистки даного населеного пункту, погодженою з територіальною установою державної санепідслужби.

7.7. Інструменти після кожного використання підлягають обов'язковому знезаражуванню дезінфектантами, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, і наступній стерилізації. Для цього:

а) ножиці після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

б) інструменти і предмети з пластичних мас - щітки, гребені після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати і стерилізувати. Рекомендується застосування засобів, призначених для дезінфекції і стерилізації виробів з пластмаси;

в) інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

г) електричні машинки - після використання ріжучу частину необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати, корпус протирати дезрозчином;

д) затискачі і бігуді - після використання обробляються дезрозчином, механічно очіщаються, миються теплою водою після кожного клієнта;

е) змінні насадки для обладнання в косметологічних і педикюрних кабінетах після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати;

ж) інструментарій для нанесення гриму, макіяжу після кожного клієнта необхідно дезінфікувати, механічно очищати і стерилізувати;

з) кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта повинні накриватися чистим простирадлом, що не використовувалося;

і) інструментарій для виконання татуажу та перманентного макіяжу, які повинні проводитись лише в косметологічних кабінетах, після використання необхідно дезінфікувати, промивати проточною водою, механічно очищати і стерилізувати. Фарби та апарати, що використовуються для виконання татуажу, повинні бути дозволені до застосування органами, установами чи закладами державної санітарно-епідеміологічної служби.

7.8. Інструменти повинні зберігатися в спеціально відведеному місці для інструментарію біля робочого місця або в особистій шафі майстра, що розташовується у побутовій кімнаті.

7.9. Перукарня повинна мати запас білизни в кількості, достатній для забезпечення безперервної роботи та індивідуального використання з урахуванням узгодженої з територіальною СЕС проектної потужності перукарні та потоку клієнтів.

7.10. Дозволяється використання одноразових, вафельніх, махрових та інших видів рушників для індивідуального застосування.

7.11. Під час обслуговування клієнт повинен бути укритий чистим пеньюаром. Місце стикання пеньюара з тілом клієнта (шия) закривається одноразовим комірцем чи серветкою. Допускається використання одноразових пеньюарів.

7.12. Працівники перукарні повинні мати змінний або одноразовий одяг для роботи (фартухи, халати та ін.). У зимовий період необхідно мати змінне взуття з щільного матеріалу, що легко миється.

7.13. Всі препарати, що використовуються в перукарні (для забарвлення волосся та ін.), повинні мати сертифікат відповідності та позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.

7.14. Перед проведенням хімічної завивки і забарвленням волосся майстер зобов'язаннями язаний з'єднання з'ясувати у клієнта наявність алергічних реакцій на хімічні препарати. У тому випадку, якщо вони у нього відмічалися раніше, а також, якщо клієнту виконують такі процедури вперше, майстер зобов'язаннями язаний зробити клієнту біологічну пробу на чутливість, змастивши невелику ділянку шкіри за вухом або на ліктьовому згині хімічним розчином. Виникнення почервоніння за 5-10 хвилин вказує на те, що проводити завивку або забарвлення волосся цією речовиною даному клієнту неможливо.

7.15. Весь інструментарій, що використовується при проведенні хімічної завивки та забарвлення, повинен зберігатися в чистому сухому виді у спеціально відведеному місці чи у підсобному приміщенні.

7.16. Вилучення відстриженого волосся з шиї та обличчя клієнта виконується одноразовими ватними тампонами, щіткою або пензлем. Пензлі, щітки необхідно дезінфікувати, очищати механічно та стерилізувати, використовуючи при цьому устаткування, деззасоби і методи, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.

7.17. При підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову (висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.

7.18. Курити у робочих залах перукарні категорично забороняється.

7.19. У перукарні повинно бути забезпечене окреме зберігання чистої та використаної білизни.

7.20. Комори для зберігання чистої та забрудненої білизни обладнуються стелажами.

7.21. Прання використаної білизни проводитися у пральнях або у перукарні за наявності спеціально відведених місць у підсобних приміщеннях з підведенням холодної води та наявністю зливу для води за узгодженням з територіальною СЕС.

7.22. Допускається використання програмованих пральних машин автоматичного типу з наявністю режиму прання за температури 90 град.C в комплексі з сушильними машинами та обладнанням для прасування білизни. Обов'язково слід додавати дезінфектанти після закінчення циклу кип'ятіння (згідно інструкції). Прання білизни вдома забороняється.

7.23. Працівники перукарні повинні ретельно виконувати правила особистої гігієни.

7.24. Майстер зобов'язаннями зобов'язаний слідкувати за своїм зовнішнім поглядом. Не допускається носіння на роботі одягу, що важко піддається очищенню від волосся.

7.25. Наявність у перукарні комах та гризунів не допускається.

7.26. Вхід у перукарню з тваринами забороняється.

8. Гігієна праці персоналу перукарень, вимоги щодо попередження несприятливого впливу професійних факторів

8.1. Загальний рівень шуму в приміщеннях перукарні у відповідності до ГОСТ 12.1.003-83 "ССБТ. Шум. Загальні вимоги безпеки" не повинний перевищувати 60 дБА.

8.2. Шум від роботи вентиляційних установок не повинен бути вище 55 дБА.

8.3. При проведенні хімічної завивки, забарвлення та знебарвлення волосся перукар повинен користуватися гумовими чи поліетиленовими рукавичками.

8.4. З метою захисту шкіри від впливу хімічних речовин працівникам перукарні рекомендується користуватися захисними мазями та кремами типу силіконового крему для рук і т. ін. Після роботи руки рекомендується змащувати кремами і мазями на жировій основі, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.

8.5. Рівні локальної вібрації від перукарського обладнання (електромашинок для стрижки волосся, електрофенів та ін.) не повинні перевищувати допустимі згідно з "Санітарними правилами при роботі з машинами та обладнанням, які створюють локальну вібрацію, що передається на руки рабочих" № 3041-84.

8.6. Загальне мікробне забруднення повітря приміщень перукарні повинно бути не вище 4000 колоній/м3 бактерій, 50 колоній/м3 представників гемолітичної кокової мікрофлори. В змивах з робочих поверхонь обладнання, одягу та рук персоналу бактерій групи кишкової палички не повинно бути.

8.7. Концентрація хімічних речовин в повітрі робочої зони, що утворюються при завивці, забарвленні та інших перукарських послугах, не повинна перевищувати відповідних гранично допустимих рівнів.

8.8. Забруднення поверхонь меблів, одягу персоналу, інструментів, різних видів білизни багаторазового використання різноманітними видами пилових кліщів (сімейств пірогліфід (Pyroglyphidae), гліцифагід (Glycyphagidae), хелітід (Cheyletidae), акарід (Acaridae), особливо такими алергенними представниками сімейства пірогліфід як Dermatophagoides pteronissinus, D. farinae), не повинна перевищувати кількості 20 екз. на 1 м2. На робочому інструменті та інвентарі не повинні виявлятися кліщі виду Demodex та патогенні мікроорганізми.

9. Медичний огляд персоналу перукарень, допущення до роботи

9.1. Для працівників перукарень, чия робота пов'язана з несприятливими умовами праці, обов'язковими є попередні перед прийняттям на роботу та періодичні медичні огляди. Дані результатів медоглядів заносяться в особові медичні книжки, що зберігаються у адміністрації перукарні. Обсяги та терміни медоглядів передбачаються діючими директивними документами Міністерства охорони здоров'я України.

9.2. Вагітні жінки з дня встановлення вагітності звільняються від робіт по проведенню хімічної завивки, забарвлення, знебарвлення волосся. Вагітних працівників перукарень не слід залучати до робіт, пов'язаних зі статичною напругою м язів ніг чи черевного пресу, роботи в положенні стоячи обмежуються 50% часу робочої зміни.

Всі працівники перукарень повинні оволодіти мінімумом санітарних знань згідно з програмою, узгодженою з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби. Допущення до робіт без проходження навчання по санмінімуму забороняється. Результати навчання заносяться в особові медичні книжки персоналу.

10. Правил Здійснення

10.1. Правила розповсюджуються на всі перукарні незалежно від форми їхньої власності.

10.2. Відповідальним за виконання Правил є директор перукарень.

10.3. При виявленні порушень Правил установами державної санітарно-епідеміологічної служби, що здійснюють поточний санітарний нагляд, накладаються стягнення на адміністрацію. Рішення про закриття перукарні приймає Головний державний санітарний лікар території. Відновлення роботи перукарні здійснюється за наявністю письмового дозволу, позитивних результатів лабораторного контролю на підставі перевірки службовою особою держсанепідслужби. Витрати, пов'язані з проведенням перевірок після винесення постанови для її скасування, відносяться за рахунок власника.

10.4. В усіх перукарнях повинні бути: санітарний журнал, прошнурований, пронумерований та завірений печаткою підприємства і територіальної СЕС, журнал медичних оглядів, а також витяг з цих Правил.

10.5. Санітарний паспорт перукарні затверджується територіальною установою держсанепідсдужби при відкритті перукарні та переоформлюється щорічно.

 

Додаток 1

Набір та розрахунок площі приміщень перукарень

------------------------------------------------------------------

Найменування приміщення| Розрахунок площі | Площа, м2

-------------------------+------------------+---------------------

Зал очікування |на 1 робоче місце |1,5, але не менше 7,5

-------------------------+------------------+---------------------

Гардероб для відвідувачів|на 1 робоче місце |не менше 0,3

-------------------------+------------------+---------------------

Жіночий зал |на 1 робоче місце |не менше 8,0

-------------------------+------------------+---------------------

Чоловічий зал |на 1 робоче місце |не менше 6,0

-------------------------+------------------+---------------------

Універсальні зали |на 1 робоче місце |не менше 8,0

-------------------------+------------------+---------------------

Манікюрний кабінет |на 1 робоче місце |не менше 6,0

-------------------------+------------------+---------------------

Педикюрний кабінет |на 1 робоче місце |не менше 6,0

-------------------------+------------------+---------------------

Комора |на 1 робоче місце |не менше 1,0

-------------------------+------------------+---------------------

Кімната персоналу |на 1 робоче місце |не менше 0,75

-------------------------+------------------+---------------------

Кабінет завідуючого |на перукарню (при |не менше 9,0

|кількості робочих |

|місць більше 5) |

-------------------------+------------------+---------------------

Приміщення для прання |на перукарню |за розрахунком

-------------------------+------------------+---------------------

Санвузол для персоналу |на перукарню |за розрахунком,

| |але не менше 2,0

-------------------------+------------------+---------------------

Санвузол для відвідувачів|на перукарню |за розрахунком,

| |але не менше 2,0

-------------------------+------------------+---------------------

Косметологічний кабінет |на 1 робоче місце |не менше 12,0

|косметолога |

-------------------------+------------------+---------------------

Масажний кабінет, солярій|на перукарню |див. Посібник до

та ін. | |проектування установ

| |охорони здоров'я

------------------------------------------------------------------

 

Додаток 2

Оптимальні норми температури, відносної вологості та швидкості руху повітря у виробничих приміщеннях перукарень

-------------------------------------------------------------------

Період року |Температура |Відносна |Швидкість руху

| повітря, |вологість | повітря, м/с

| град.C |повітря, %|

---------------------------+-------------+----------+--------------

Холодні та перехідні умови| 20-22 | 40-60 |не більше 0,2

(середньодобова температура| | |

зовнішнього повітря | | |

нижче +10 град.C) | | |

---------------------------+-------------+----------+--------------

Теплий (середньодобова |20-25, але не| 40-60 |не більше 0,3

температура зовнішнього |більше ніж на| |

повітря вище +10 град.C) |3 град.C вище| |

|розрахункової| |

|температури | |

|зовнішнього | |

|повітря | |

|(параметри А)| |

-------------------------------------------------------------------

 

Додаток 3

Оптимальні рівні освітленості приміщень перукарень

------------------------------------------------------------------

Найменування приміщень|Освітленість робочих | Джерела світла

| поверхонь, лк |

----------------------+---------------------+---------------------

Зал очікування | 200-300 |люмінесцентні лампи

----------------------+---------------------+---------------------

Зал перукарського | 500-1600 |люмінесцентні лампи

обслуговування | |

----------------------+---------------------+---------------------

Кабінет манікюру, | 750 |люмінесцентні лампи

педикюру | |

----------------------+---------------------+---------------------

Підсобні приміщення | 150-300 |люмінесцентні лампи

----------------------+---------------------+---------------------

Комори | 150-300 |люмінесцентні та

| |лампи розжарювання

----------------------+---------------------+---------------------

Кімната відпочинку | 150-300 |люмінесцентні лампи

для персоналу | |

----------------------+---------------------+---------------------

Кабінет завідуючого | 300-500 |люмінесцентні та

| |лампи розжарювання

------------------------------------------------------------------Джерело: Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів ДСПІН 2.2.2.022-99
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner