1641 відгук
Ми переїхали!Нова адреса-Дніпро,вул.Святослава Хороброго,16Подробнее

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (06.05).

+380 (99) 411-67-34
+380 (96) 364-13-41
+380 (50) 649-32-35
ЗETTA. Медтехника. Товары для здоровья. Прокат медтехники ФОП Марголіна Наталія

Як правильно підібрати ортопедичні устілки

Як правильно підібрати ортопедичні устілки

Стопа людини еволюційно розрахована на ходьбу без взуття по пружної поверхні (трава, земля, пес ок, дрібні камені), на вагу тіла до 70 кг, на життя, повну активних рухів тіла. При цьому м'язи і зв'язки стопи постійно тренуються, склепіння стопи виконують свої функції. Так як ми часто ведемо малорухливий спосіб життя, ходимо в незручному взутті по твердій поверхні (асфальт, твердий підлогу), то стопа перестає повноцінно виконувати свої функції і потребує підтримки яку можна забезпечити з допомогою ортопедичних устілок

На нашій стопи розташована велика кількість рефлексогенних зон. Сигнали від них надходять в мозок, а також до хребта і м'язів. Ця взаємодія визначає положення тіла в просторі, поставу і ходу.

Якщо установка стопи неправильна, то наші м'язи і хребет отримують від неї неправильні сигнали і намагаються зайняти в просторі положення з урахуванням цих сигналів. Так можуть розвиватися різні види викривлення хребта, болі в попереку, ногах, в стопі. З часом неправильна установка стопи посилюється, з'являються деформації кісток і суглобів стопи, ніг і хребта

Основними причинами неправильної установки стопи є поздовжнє або поперечне плоскостопість, не правильно підібране взуття, надмірне навантаження на стопу.

Взуття ― це особлива проблема, на яку постійно скаржаться наші клієнти. Для здешевлення виробництва взуття виробники прибирають супінатор для поздовжнього і поперечного склепіння стопи, прибирають якісну анатомічну чіп і амортизацію під п'ятою. Носіння такого взуття створює додаткове навантаження на хребет, посилює прояви плоскостопості і деформацій стопи. Наші спостереження свідчать про те, що зараз навіть взуття середньої і дорогої категорії може бути позбавлена ортопедичних властивостей. Вибираючи взуття, треба обов'язково звертати на це увагу. Якщо взуття подобається, то її можна поліпшити, вклавши в неї додаткову ортопедичну устілку.

Завдання ортопедичних устілок – дати стопі максимальну підтримку, щоб не тільки передній звід стопи і п'ятка, але і подовжній звід (виїмка), цілком спиралися на устілку. Тоді вага тіла розподіляється на велику площу і навантаження на стопу значно зменшується.

                    Потрібно сказати, що при складних ураженнях стопи за призначенням лікаря-ортопеда, у спеціальних салонах можна виготовляти індивідуальні устілки. Однак ми бачимо, що до 90% наших клієнтів підходять стандартні ортопедичні устілки різних видів.

Якщо клієнт може прийти до нас в магазин, ми даємо приміряти кілька видів устілок. Найкраще приходити з взуттям, в яку устілку будуть вставляти.

Якщо нам потрібно відправити устілку в інше місто, то ми відправляємо найбільш універсальні моделі, які підходять для більшості клієнтів.

Зазвичай ортопедичні анатомічні устілки виготовлені з якісних матеріалів, мають шкіряну поверхню і каркас із спеціального ортопедичного пластику.

Нижче я зробила підбірку проблем, з якими до нас найчастіше звертаються клієнти, і які устілки потрібно використовувати для корекції цих проблем.

Плоскостопість

При плоскостопості звід стопи не виконує функцію амортизатора, її беруть на себе колінний, кульшовий суглоб, а в подальшому, і хребет. З роками це провокує розвиток артрозів, артритів і остеохондрозу. При наявності плоскостопості, ортопедичні устілки потрібно носити постійно, у всій взуття, щоб зменшити навантаження на суглоби.

При наявності плоскостопості, ортопедичні устілки потрібно носити постійно, у всій взуття, щоб зменшити навантаження на суглоби. При 1 ст плоскостопості можна використовувати каркасні або м'які устілки, а також клин під подовжній звід стопи, при 2,3 ст – бажано, тільки каркасні.

  

 

якщо є поперечна плоскостопість, потрібно вибирати устілки з вираженим пелота, або додатково використовувати силіконовий пілот

  

 

 

Сколіоз у дітей і підлітків,

Лікар-ортопед призначає зазвичай не тільки коректор постави, але й ортопедичні устілки, щоб м'язи і хребет отримували від стопи правильні сигнали. Часто при сколіозі навантаження на праву і ліву стопу різна, а ортопедична устілка її вирівнює. Бажано використання каркасної жорсткої устілки

                    

 

Втома в ногах, колінних, тазостегнових суглобах і попереку після тривалої роботи стоячи

Часто буває у продавців, перукарів, хірургів, кур'єрів, педагогів і т. д., а також зайва вага і постійне носіння тягарів. При цьому ущільнюється поперечний звід стопи, стопа просідає, зв'язки розтягуються, розвивається поздовжнє плоскостопість. Бажано носити жорстку каркасну устілку з вираженою підтримкою поздовжнього склепіння стопи. Під передній звід стопи можна розміщувати силіконову вставку для амортизації та зменшення навантаження.

  

Високі підбори, вузькі шкарпетки взуття.

Не вистачає місця для опори на пальці, опора йде тільки на головки плеснових кісток, що порушує поперечний звід стопи. Каблук вище 4см зміщує центр ваги вперед. Наші клієнти називають такі устілки жіночими устілками або устілками в жіноче взуття.

       

У цих випадках потрібна устілка, яка підніме поперечний звід стопи.

Вагітність, а також наявність дитину до 3х років.

У вагітної жінки зміщується центр ваги тіла, і це змінює точки навантаження на стопі. До цієї ж групи відносяться мами, які носять малюка на руках до 2-3х років. Звичайно, слінг (кенгуру), значно розвантажує хребет, але на стопи продовжує тиснути вага на 5-10 кг більше. Устілка повинна підтримувати подовжній звід стопи і амортизувати навантаження.

        

Різні викривлення пальців ніг, а також натоптиші, сухі мозолі і т. д..

Причиною часто є незручне взуття, яка веде до поперечного плоскостопості і неправильного розподілу ваги тіла, тому ми підбираємо устілку з вираженою підтримкою поперечного зводу стопи і додаємо силіконові протектори або вставки в залежності від проблеми нашого клієнта.

   

 

Шишка на стопі (деформація великого пальця стопи, Халлюс вальгус, Hallux valgus), поперечна плоскостопість

 

     

Шпори на п'ятах

Часто виникають при плоскостопості, при носінні шльопанців, після травм, запалень, при зайвій вазі.. Крім ортопедичної устілки потрібен м'який підп ¢ яточник, у якому є отвір навпроти місця розташування шпори.

        

 

Діабетична стопа і ускладнення діабету.

Виникає через порушення кровообігу тканин. Устілка повинна бути дуже м'яка, з піни з пам'яттю або силікону, а також застосовується додатковий захист силіконовими напальчниками і вставками тих місць, де йде тертя про взуття. У цих місцях при діабетичній стопі часто виникають погано загоюються виразки.

     

    

Літній вік, вікові зміни суглобів і хребта.

Через викривлення хребта, наявності артрозу, зміни ходи, змінюються точки опори стопи. При цьому зв'язки і тканини стопи не можуть пристосуватися до жорсткої каркасної устілці. Для літніх людей використовується тільки м'яка безкаркасні устілка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner