Кошик
1335 відгуків
Мы решили убрать Z из логотипа и сейчас работаем над этим!Подробнее
ЗETTA. Медтехника. Товары для здоровья. Прокат медтехники ФОП Марголіна Наталія
+380 (99) 411-67-34
+380 (96) 364-13-41
+380 (50) 649-32-35

Чим відрізняється бандаж від ортеза?

Чим відрізняється бандаж від ортеза?

У назвах українських і зарубіжних ортопедичних виробів немає одноманітності. Для бандажа, що виконує ті ж функції, різні виробники можуть використовувати різні назви. Ці назви не регламентуються якимись нормами, реєструючи виріб, виробник може його назвати самостійно.

Клієнти, купуючи ортопедичне виріб в нашому магазині медтехніки, часто задають питання

- Мені лікар сказав, що потрібен ортез на коліно, а ви даєте бандаж або фіксатор. Це саме те, що мені підійде? Чим відрізняється бандаж від ортеза і фіксатора коліна?

В ортопедії склалися певні терміни, які використовуються найчастіше.

Я їх опишу спрощено, щоб було зрозуміло клієнтам, які не є спеціалістами у цьому питанні.

Бандаж підтримує суглоби або яку-небудь частину тіла, а також обмежує рух у них на 30% від можливого. В бандажі немає металевих і пластикових вставок або ребер жорсткості. З додаткових матеріалів використовують поролонові вставки, що тиснуть вставки з ПВХ, силікону і тд.

паховий бандаж або ортез  бандаж ортез на коліно

Частина фахівців продовжує використовувати терміни напівжорсткий бандаж і жорсткий бандаж, припускаючи, що в ньому будуть ребра жорсткості. Правильніше називати такі вироби ортезами

Новий термін – 3D бандаж, бандаж з 3D тканини, бандаж з 3D в'язкою. Це використання в бандажі не класичної еластичною бандажної тканини, а спеціальної об'ємної в'язки, яка покращує мікроциркуляцію в шкірі. Зазвичай вони надягають на голе тіло.

зд бандаж 3д в'язка  3d в'язка 3D бандаж

Ортез – це бандаж з металевими і пластиковими вставками, ребрами жорсткості, пружними ребрами жорсткості. Він обмежує руху на 50 або 70%. Якщо лікар сказав, що потрібен ортез, зазвичай він має на увазі, що в ньому повинні бути ребра жорсткості і значне обмеження обсягу руху.

ортез бандаж на променевозап'ястний суглоб  бандаж ортез на колінний суглоб  бандаж ортез на голеностоп

Тутора – пристосування з кількома потужними ребрами жорсткості і ременями, яке забезпечує повну нерухомість в суглобі (найчастіше, в колінному або в променевозап'ястному), тобто обмежує рух на 100%. Зазвичай цей термін усіма фахівцями використовується однаково. Частина фахівців називає Тутора Шиною, так як і те, й інше виріб обмежують обсяг рухів на 100%.

шина тутора на променевозап'ястний суглоб   тутора шина на колінний суглоб

Фіксатор – цей термін використовується дуже різнопланово. Він означає, що якійсь частині тіла потрібна підтримка, але не вказує ні на саму частину тіла, ні на ступінь підтримки і обмеження обсягу рухів. Все це потрібно уточнювати додатково

Шина – цей термін найчастіше використовується в області надання першої допомоги при травмах. Вона обмежує рух на 100%. Крім цього, є сформоване за багато років назва шина Шанца (комір Шанца), який є бандажем, але всі фахівці його називають по-старому.

Наколінник, наколінник-фіксаторце бандаж або ортез на колінний суглоб. Завжди треба уточнювати, яка ступінь обмеження рухливості колінного суглоба необхідна, так як терміни наколінник, наколінник-фіксатор позначають місце, а не функцію.

Пояс – це м'який бандаж без ребер жорсткості навколо тулуба. В ньому можуть бути використані невеликі ребра жорсткості, але для запобігання скручування поясу, а не для забезпечення підтримки.

бандаж пояс абдомінальний  пояс бандаж пупковий  пояс бандаж зігріваючий

Корсет – це напівжорсткий або жорсткий ортез навколо тулуба. Має металеві або пластикові ребра жорсткості.

корсет для попереку  пояс корсет для спини  

Коректор постави – пристосування для корекції постави. Може мати ребра жорсткості або не мати їх.

коректор постави корсет  коректор постави корсет

Реклинатор – це коректор постави для верхньогрудного відділу.

реклинатор реабілітімед

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner